Wednesday, August 8, 2018

Venüs Mars Üçgeni - 8 Ağustos 2018Venüs Mars Üçgeni - 8 Ağustos 2018

Bugün sevginin gezegeni Venüs ile savaşın gezegeni Mars arasında çok şanslı  bir üçgen açı gerçekleşecek. Bu açı aşk şansını gösterir. Sevdiği için mücadele etmeye işaret eder. Gezegenlerin bulunduğu hava burçları Terazi ve Kova, bu aşk şansının yaşandığı psikolojik süreci gösterir: Bu şansı yakalamak için bilinen modellerden farklı düşünmek ve öteki insanın farklı bir birey olduğunu, kendine has istek ve ihtiyaçları olduğunu idrak etmek gerekir. Sosyallik, flört, romantizm, nezaket, zerafet, kibarlık, orijinallik, sıradışılık, farklılık, serbestlik ve özgürlük bu süreçte şans yaratan özelliklerdir.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri bu fırsatı kaçırmak, yani kısaca bugünü uyuyarak ve dış etkenlere karşı duyarsız kalarak geçirmek olacaktır. Ayrıca bir başka risk bu gevşetici etken altında kendi konforuyla ve keyfiyle gereğinden fazla meşgul olmaktır. Eğlence düşkünlüğü ve hedonizm bu transitin gölgesidir.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap sevdiğini cesurca söylemektir. Mars ve Venüs’ün uyumlu birleşimi, sevgi paylaşımında kendini ortaya koyma fırsatı sunar. Bu etki altında kişi sevdiği kişi ve şeyler için harekete geçebilir, mücadele edebilir. Bu transit, yüksek tutkuyu ve cinsel cazibeyi temsil eder; yeni ilişki başlangıçları için romantik fırsatlar bahşeder. Venüs Mars üçgeni, yeni bir aşk şansıdır. Kişi bu enerji altında arzuladığı şeyleri kendine çekebilir. Aşk için adım atmak, harekete geçmek ve enerji harcamak gerekir. Venüs, Mars’ın ifade ettiği rekabet ve savaş gibi konuların bile belli bir ahenk, diplomasi ve zerafet içinde icra edilmesini sağlar. Sanat ve güzellikle ilgili başlangıçlar yapmak bu açının verimli kullanımıdır. Ayrıca, finansal girişimler için fırsatlar sunan maddi açıdan çok iyicil bir açıdır. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız aşk için cesurca adım atmalı, fırsatı değerlendirip yeni başlangıçlar yapmalısınız.

Bu açıdan doğum haritasında 1 derece hava burçlarda (İkizler, Terazi, Kova) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar çok şanslı bir şekilde etkilenecekler. 


Tablo: "A Romantic Proposal", 1858-1938, Vittorio Reggianini

No comments:

Post a Comment